• Home
  • Exposanten
  • Nieuws
  • Mediapartners
  • Historie
    • Programma & exposanten 2023
    • Programma & exposanten 2022
    • Programma & exposanten 2021
    • Programma & exposanten 2020
    • Programma 2019
    • Programma 2018
    • Programma 2017
    • Programma 2016
    • Exposanten 2016
    • Programma 2015
    • Exposanten 2015
    • Programma 2014
    • Exposanten 2014
  • Account
    • Login
  • Login
  • Zoeken

Industrial Ethernet event

2024

Nieuwsbrief 25 februari 2014

25 februari, 2014 door Petra Kortenoeven

Zie kansen van Industrial Ethernet op 3 april

Kansen van Industrial EthernetIndustrial Ethernet is niet meer weg te denken in de productie- en procesindustrie. Op 3 april worden op het Industrial Ethernet 2014 event alle mogelijkheden hiervan besproken vanuit verschillende invalshoeken. Bij de diverse lezingen van eindgebruikers en leveranciers zal de focus op kennisoverdracht liggen. De sprekers bieden u daarmee een compleet beeld van de voordelen die Industrial Ethernet uw proces te bieden heeft. U kunt zich via deze link aanmelden voor een gratis bezoek.

Om deze mogelijkheden maximaal te benutten is het belangrijk om technische valkuilen te ontwijken in de fases van engineering tot ontwerp en installatie tot oplevering. Jan van Oostende, Technisch Verantwoordelijke Netwerkruimtes bij het Ministerie van Defensie, zal aan de hand van een concreet voorbeeld de verschillende onderwerpen behandelen die u in dit traject kunt tegenkomen. Het gehele ontwerpproces van een Twisted Pair netwerkbekabeling zal namelijk de revue passeren.

Danny Hogeveen zal in het parallelle lezingenprogramma namens PROCENTEC een toelichting geven over de verborgen kracht van Industrial Ethernet. Industrial Ethernet kan namelijk diagnostische informatie uit installaties en netwerken halen, en op afstand installaties monitoren om vervolgens via e-mail de gebruiker te alarmeren. Dit biedt extra voordelen bij het onderhoud van uw installatie.

U kunt zich via deze link aanmelden voor een gratis bezoek.

Krijg een volledig beeld van de techniek achter Industrial Ethernet

Volledig beeldTijdens het evenement zijn er naast de plenaire lezingen drie parallelle tracks waarin lezingen worden gegeven. De tracks Functionaliteit, Architectuur en Medium bieden u een volledig overzicht van de technische aspecten van Industrial Ethernet. Zo zal Jaap Westeneng namens Endress+Hauser in de track Functionaliteit een concreet voorbeeld geven van de toepassing hiervan in de procesindustrie. Deze industrie heeft specifieke eisen en het gebruik van Industrial Ethernet biedt daardoor mogelijkheden en kansen. Ook zal hij bespreken waar een klant tegenaan loopt en welke mogelijke oplossingen er dan bestaan.

De track Architectuur legt de nadruk op zaken als infrastructuur, protocollen en integratie. Zo kunt u bijvoorbeeld een lezing volgen over Power over Ethernet (PoE). Bas de Koningh van Harting zal laten zien dat naast IP camera’s ook andere apparatuur kan worden gevoed vanuit ethernet. Zaken als ontwerp en uitvoering zijn essentieel bij het gebruik van PoE. Deze presentatie geeft u een compleet beeld hoe dit in de praktijk in zijn werk gaat.

Het track Medium legt juist de focus op de verschillende manieren waarop informatie van A naar B kan komen. Er wordt in de media bijvoorbeeld gesproken over wireless verbindingen, maar binnen wireless zijn er ook weer verschillende opties, zoals WiFi en bluetooth. Brecht Schamp zal namens Phoenix Contact u informeren over deze technieken en aangeven waar u welk draadloos medium het beste kunt toepassen.

U kunt zich via deze link aanmelden voor een gratis bezoek.

De toegevoegde waarde van goede bekabeling in uw netwerk

Goede bekabelingAls u kiest voor kabels als medium voor uw ethernet, wilt u uiteraard kunnen vertrouwen op uw verbindingen. Kwalificatie en certificatie van de bekabeling zijn hierbij essentieel om de betrouwbaarheid te kunnen garanderen. Wilbert Leenders (T&M Systems) zal de theorie en praktijk bespreken van meetmethodes om ethernetverbindingen te testen. Met de testen kunt u vaststellen of de bekabeling aan de gewenste specificaties voldoet, voordat ze in gebruik worden genomen. Aanvullend wordt gekeken wat het verschil is tussen kwalificeren en certificeren.

Een manier om uw netwerk te bekabelen is door glasvezelverbindingen te gebruiken. Er wordt steeds meer voor glasvezel gekozen en wat volgt daarna? U moet namelijk ook keuzes maken hoe u dan het netwerk installeert. SingleMode en MultiMode glasvezel en enkele types connectoren zijn al bekend in de industrie, maar wanneer wordt welke keuze gemaakt? Op deze en andere vragen wordt antwoord gegeven in een lezing van Fred Schuch (Simac Electronics), en is geschikt voor gebruiker, installateur en iedereen die meer kennis wil op doen over glasvezelverbindingen.

U kunt zich via deze link aanmelden voor een gratis bezoek.

Categorie: Geen categorie

Gerelateerd:

  • Smart Industry in de praktijk
  • Industrieel Ethernet: de...
  • Nieuwsbrief 26 maart 2014
  • Van idee tot eindproduct; Verkeersanalyse met deep learning
    Van idee tot eindproduct;...

Petra Kortenoeven

Email: petra@fhi.nl

Website:

Contact FHI

Telefoon: (033) 465 75 07
Jacolien Frentz: jacolien.frentz@fhi.nl
Disclaimer       Privacy FHI       Cookies

Copyright © 2023 · Onderdeel van FHI ·