11.30 – 11.55 uur
Herken je dit? De NIS2/Cyberveiligheidwet klopt aan de deur, maar in veel organisaties is het OT-beveiligingsproject nog niet eens gestart. Je weet dat bewustwording alleen niet meer genoeg is – het is tijd voor actie! Waarom blijft het voor veel organisaties lastig om de eerste stap te zetten in het aanpakken van “de klus”?
Als OT-netwerkspecialist zien wij dagelijks waar het misgaat:
• Goedbedoelde IT-adviezen die niet werken voor OT-systemen.
• Management dat geen budget of mensen vrijmaakt.
• Leveranciers die hun eigen security niet op orde hebben.
• Een wirwar van oude (legacy) systemen die lastig te beheren zijn.
Het resultaat? De OT-beheerder staat er vaak alleen voor, met een groeiende berg werk en steeds meer risico’s. En ondertussen zijn juist OT-systemen het ‘laaghangend fruit’ voor cybercriminelen: makkelijk te vinden, vaak slecht beschermd en dus een aantrekkelijk doelwit.
Maar het goede nieuws: je hoeft niet te wachten op grote budgetten of ingewikkelde projecten. Er zijn direct toepasbare, pragmatische maatregelen waarmee je snel en met weinig middelen je OT-netwerk veiliger maakt.
Tijdens deze presentatie laten Bart Jan Witteveen en Edward van de Langemeen je precies zien welk ‘laaghangend fruit’ je vandaag al kunt plukken. Praktisch, duidelijk en direct toepasbaar. Zo zet jij de eerste stappen richting een veilige OT-omgeving – en sta je er niet meer alleen voor.
Spreker: Bart Jan Witteveen en Edward van de Langemeen – MODELEC
Terug naar het programmaoverzicht