
Tijdens E&A presenteert EVAbits een revolutionair testsysteem
Door: Hans Risseeuw

De beursprojecten van Electronics & Applications kunnen niet zonder enthousiaste exposanten. Mede dankzij EVAbits organiseren wij dit jaar opnieuw de beursgadget Circuit Cruiser én de Beste Soldeerder van de Benelux.
Arjen Bogerman, mede-eigenaar van EVAbits, spreekt vol overtuiging over zijn bedrijf. Acht jaar geleden namen drie jonge elektronica engineers de stap naar het ondernemerschap. Nu kijkt hij met trots terug én vooruit. “We zijn begonnen als een engineeringbedrijf in opdracht, maar inmiddels zijn we overgestapt naar product ontwikkeling”, vertelt Arjen. “Ons specialisme is testsystemen. We hebben onze eigen testkast gebouwd, de EVAjig, waarmee we producten voor onze opdrachtgevers testen.”
De testkasten van EVAbits zijn modulair opgebouwd. Ze bouwen generieke testkasten die gericht zijn op kleine tot middelgrote oplages. Alleen het binnenwerk van de kast, de cassette, wordt specifiek ontworpen voor een eindproduct. Daarmee biedt EVAbits een betaalbaar alternatief in een markt die momenteel wordt gedomineerd door enkele grote spelers, waar testen en licenties vaak kostbaar zijn.
Live demonstraties op Electronics & Applications
Tijdens Electronics & Applications, de industriële elektronica vakbeurs van de Benelux, is het testsysteem van EVAbits te bewonderen op de beursvloer. Daarnaast zet Arjen zich met veel energie in voor twee beursprojecten: de beursgadget Circuit Cruiser en Beste Soldeerder van de Benelux.
De Circuit Cruiser is een op afstand bestuurbare printplaat op wielen. Voor dit project heeft EVAbits speciaal een cassette ontworpen. Bezoekers verzamelen de benodigde onderdelen bij de deelnemende exposanten en knutselen het autootje vervolgens zelf in elkaar. Bij de stand van EVAbits (stand 9A044) kunnen verzamelaars van de beursgadget hun zelfgemaakte Circuit Cruiser direct testen.
Beste Soldeerder van de Benelux
Ook verbindt EVAbits zich aan de wedstrijd Beste Soldeerder van de Benelux. De volledige beurs, van opening tot sluiting, strijden professionele soldeerders om de titel ‘Beste Soldeerder van de Benelux’. Elke dag wijst een vakjury een winnaar aan. Soldeertechniek blijft, ondanks de opkomst van automatisering, de basis van vrijwel elk elektronisch product.
Arjen heeft samen met zijn collega’s een uitdagende soldeeropdracht bedacht. “Let op de instinker”, waarschuwt hij. Zelf haalde hij de eindstreep in 39 minuten, maar zijn collega – een ervaren productiesoldeerder – klaarde de klus in 28 minuten.
Deelnemers krijgen 45 minuten de tijd en worden niet alleen op functionaliteit, maar ook op netheid beoordeeld. Arjen deelt alvast drie tips:
- Begin met het kleinste component
- Gebruik een microscoop
- En gebruik de IBOM
Tot slot
Arjen kijkt uit naar Electronics & Applications. Hij is heel nieuwsgierig naar de Circuit Cruiser en naar de prestaties van de deelnemers aan de Beste Soldeerder van de Benelux. Hij wenst iedereen heel veel plezier en dat de beste moge winnen!
Electronics & Applications
Datum: 23 t/m 25 september
Locatie: Jaarbeurs Utrecht, hal 9