Cybersecurity in OT: Praktisch, Slim en Toekomstbestendig

Stel je eens voor: je installeert vandaag een procesautomatiseringssysteem dat minimaal 10, 15, of zelfs 30 jaar moet meegaan. Maar hoe houd je die systemen veilig, nu én in de toekomst? Zeker als je weet dat sommige onderdelen – zoals Windows-platformen – na drie tot vijf jaar al “legacy” zijn en niet meer ondersteund worden?

Herkenbare OT-uitdagingen
  • Legacy apparatuur: Hoe bescherm je systemen die al jaren draaien en niet zomaar vervangen kunnen worden?
  • Korte supportcycli: Besturingssystemen die sneller verouderen dan je procesinstallatie.
  • Dure IT-oplossingen: Investeren in monitoringtools die vooral laten zien dat je gehackt bent, maar je proces niet écht beschermen.
  • IT-oplossingen in een OT-jasje: Oplossingen die niet aansluiten op de praktijk van procesautomatisering.
Waarom traditionele IT-oplossingen niet werken voor OT

In de IT-wereld draait alles om dataveiligheid en gebruikers. In de OT (Operationele Technologie) draait het om continuïteit van je proces. Een update op kantoor? Geen probleem. Maar een update op je procesinstallatie? Dat kan zomaar je bedrijfsprocessen stilleggen – met alle gevolgen van dien.

Bovendien komen bedreigingen niet alleen via IT. Kijk naar recente cyberaanvallen: vaak komen die binnen via leveranciers, medewerkers of updates. Ransomware wordt steeds slimmer, hackers steeds creatiever. Vertrouwen op alleen IT-monitoring is simpelweg niet genoeg.

Zero Trust: mooi in theorie, lastig in de praktijk

“Zero Trust” klinkt goed – niemand krijgt zomaar toegang. Maar hoe pas je dat toe op een PLC (Programmable Logic Controller) uit 2005? Alles vervangen is onhaalbaar, zowel qua tijd als budget. Toch blijven veel bedrijven kiezen voor IT-oplossingen die niet zijn ontworpen voor OT – en keer op keer zien we dat dit niet werkt.

Wat werkt dan wél?

Wij begrijpen dat je niet van de ene op de andere dag alles omgooit. Je wilt stap voor stap werken aan meer veiligheid, zonder het proces in gevaar te brengen. Daarom bieden wij cybersecurityoplossingen die speciaal zijn ontwikkeld voor de procesautomatisering. Onze aanpak:

  • Beschermt legacy én nieuwe apparatuur – zonder direct alles te hoeven vervangen.
  • Maakt updates minder risicovol – je hoeft niet meteen alles te updaten, maar kunt gefaseerd functionaliteiten activeren.
  • Geen verrassingen – je betaalt niet extra voor meer functionaliteit, en onze oplossingen zijn eenvoudig te integreren en te beheren.
  • Groeit met je mee – je bepaalt zelf het tempo en de stappen, zodat je organisatie en je mensen kunnen wennen aan de nieuwe manier van werken.
Samen bouwen aan vertrouwen

Wij geloven dat echte cybersecurity begint met vertrouwen: in je collega’s, je processen én de gekozen oplossingen. Door samen te werken en kennis te delen, bouwen we stap voor stap aan een veilige én toekomstbestendige procesautomatisering.

Nieuwsgierig hoe wij jouw proces kunnen beschermen, nu en in de toekomst?

Laten we samen kijken hoe we jouw procesautomatisering slimmer en veiliger kunnen maken – nu én in de toekomst. Neem contact met ons op voor een vrijblijvend gesprek of een workshop op maat!

MODELEC weet te verbinden, want Jouw OT-Netwerk is Onze Expertise!

FHI, federatie van technologiebranches
en_GBEnglish (UK)