Bij aerospace- en defensiesystemen zijn connectoren een belangrijk onderdeel van het totale ontwerp. Factoren zoals inbouwruimte, gewicht, betrouwbaarheid en installatietijd hebben directe invloed op de systeemprestaties.
De Radiall QuickFusio-serie is ontwikkeld voor toepassingen waar deze eisen samenkomen. De connectoren zijn ontworpen voor gebruik in veeleisende omgevingen en voldoen aan gangbare aerospace- en defensiestandaarden zoals MIL-DTL-38999 en SAE-AS38999. Met een bedrijfstemperatuur van -65 °C tot +175 °C zijn ze geschikt voor toepassingen onder zware omgevingscondities. Ten opzichte van conventionele oplossingen claimt Radiall een volumevermindering tot 40% en een gewichtsreductie tot 20%.
De connector beschikt over een gereedschapsloze vergrendeling, waardoor koppelen en ontkoppelen snel kan plaatsvinden. De serie is beschikbaar voor zowel harness-to-harness als harness-to-equipment toepassingen.
| Uitvoering | Configuratie |
| Signal | 4, 7, 14 of 22 contacten |
| Mixed | 3 × size 20 + 1 × size 12 |
| Fiber | 4 optische kanalen |
| Quadrax | 1 high-speed datakanaal |
| Ethernet | 1 of 2 × 1 Gb/s of 10 Gb/s |
| Coax | 6 coaxverbindingen tot 6 GHz |
De Radiall QuickFusio serie biedt een alternatief voor grotere connectoroplossingen wanneer signaal-, data-, RF- en glasvezelverbindingen binnen beperkte inbouwruimte moeten worden geïntegreerd. Typische toepassingen zijn drones, radar- en elektronische systemen, satellieten en andere platformen waar omvang, gewicht en betrouwbaarheid kritische ontwerpcriteria zijn.
Het bericht Compacte connectivity voor defence en aerospace verscheen eerst op Elincom.
Bron: https://www.elincom.nl/nieuws/compacte-connectivity-voor-defence-en-aerospace/