WoTS 2026 Marketing Meeting: een inspirerende middag vol ideeën voor een succesvolle beursdeelname
Donderdag 4 juni kwam een grote groep WoTS-exposanten naar Leusden. Centraal stond de vraag: Hoe laat je bezoekers zien waarom jouw stand een bezoek waard is?
Een bezoeker komt niet naar de World of Industry, Technology & Science (WoTS) om zoveel mogelijk stands te zien. Bezoekers komen om antwoorden te vinden op vragen uit hun dagelijkse praktijk, nieuwe inzichten op te doen en technologie te ontdekken die hun werk vooruithelpt.
Daarom stond tijdens de WoTS Marketing Meeting één vraag centraal: hoe maak je als exposant vooraf duidelijk welke waarde een bezoeker op jouw stand vindt?
Tijdens de bijeenkomst werkten exposanten samen aan manieren om hun expertise, innovaties en praktijkkennis zichtbaar te maken. Niet alleen tijdens de beurs, maar juist in de maanden ervoor.
Begin bij de vraag van de bezoeker
Bezoekers plannen hun beursbezoek steeds gerichter. Ze zoeken oplossingen voor concrete uitdagingen, willen experts spreken en bepalen vooraf welke stands zij bezoeken.
Dat vraagt om een andere manier van communiceren. Niet vertellen wat je bedrijf doet, maar laten zien welke kennis, ervaring of oplossing je meebrengt.
Een bezoeker vraagt zich af:
- Wat leer ik op deze stand?
- Welke experts kan ik spreken?
- Welke innovatie kan mij verder helpen?
- Waarom zou ik tijd vrijmaken voor dit gesprek?
Wie die vragen vooraf beantwoordt, vergroot de kans op waardevolle ontmoetingen tijdens de beurs.
Van zichtbaarheid naar relevantie
WoTS brengt in 2026 meer dan 20.000 professionals samen uit de werelden Industry, Electronics en Laboratory. Een groot deel van deze bezoekers bestaat uit beslissers en mede-beslissers.
De uitdaging voor exposanten is daarom niet alleen zichtbaar zijn, maar vooral relevant zijn.
Tijdens de marketingmeeting kregen deelnemers praktische handvatten om:
- hun doelgroep beter te bereiken;
- inhoudelijke verhalen te delen;
- kennis en expertise zichtbaar te maken;
- bezoekers gericht uit te nodigen;
- de exposantenkit effectief in te zetten.
Deze aanpak helpt om al vóór de beurs het eerste contactmoment te creëren.
Deel kennis voordat de beurs begint
Een standbezoek begint vaak maanden vóór de beursvloer.
Een praktijkcase op LinkedIn, een technische innovatie in een artikel, een expert die een seminar verzorgt of een demonstratie die bezoekers vooraf kunnen plannen. Het zijn allemaal manieren om bezoekers inzicht te geven in wat zij kunnen verwachten.
WoTS biedt exposanten verschillende mogelijkheden om die inhoud zichtbaar te maken. Zo kunnen exposanten seminars en workshops organiseren en worden deze meegenomen in de bezoekerscommunicatie.
Door kennis te delen ontstaat al vóór de beurs een inhoudelijk gesprek.
Samen werken aan een waardevolle beursdag
De marketingmeeting maakte opnieuw duidelijk dat succesvolle bezoekerswerving geen individuele activiteit is. Wanneer exposanten, partners en de beursorganisatie dezelfde boodschap uitdragen, ontstaat een sterker verhaal.
Het gezamenlijke doel is helder: bezoekers helpen om de juiste mensen te ontmoeten, nieuwe inzichten op te doen en technologie te ontdekken die direct toepasbaar is in de praktijk.
Want uiteindelijk wordt een beurs niet succesvol door het aantal bezoekers alleen, maar door de kwaliteit van de ontmoetingen die daaruit ontstaan.
WoTS 2026
Van 22 tot en met 25 september 2026 ontmoeten professionals uit Industry, Electronics en Laboratory elkaar tijdens de World of Industry, Technology & Science in de Jaarbeurs Utrecht. Bezoekers ontdekken er nieuwe technologieën, volgen seminars en komen in contact met experts uit het vakgebied.